Tatra prohrála s Říčany, Praga se Slavií a Dragon se Spartou

RC Tatra Smíchov - RC Mountfield Říčany   17:21 (0:16)

Pětky:  2:3 * Rozhodovali:  Čekal - Heřman, Livers
Body: Honner 7 (2KP,1TK), Černý 5 (P), Petras 5 (P) - Vrba 8 (1P,1TK), Schütz 5 (P), Rohlík 5 (P), Vančura 3 (TK)

To byl případ utkání nejčastějších soupeřů finále play off třetího tisíciletí Tatra - Říčany, ve kterém si Středočeši už v poločase zajistili  dostatačný náskok, když vedli 16:0. Tatra se sice probudila po přestavce a dvěma kontaktními pětkami Černého a Petrase a úspěšnými kopy Lukáše Honnera dotáhla výsledek alespoň k bonusovému bodu za prohru menším rozdílem než sedmi bodů. "Měli jsme kombinovanou sestavu. Někteří hráči nehráli z důvodů pracovních povinností, jiní si ještě doléčují své šrámy z přípravy," líčil své dojmy Antonín Brabec, který nastoupil do hry v roli hrajícího trenéra 20 minut před koncem.  "Darovali jsme soupeři dvě pětky," stručně zhodnotil zápas kouč Tatry  Josef Fatka.

Tatra po změně stran zaměstnávala borce z Říčan podobnými nájezdy velmi často (Foto: Petr Skála)

RC Sparta Praha - RC Dragon Brno  33:14 (18:7)
Pětky 5:2
* Rozhodovali Rázga - Haitman, Vítek
Body: Stibitz 10 (2P), Vokrouhlík 8 (1KP,2TK), Zachariáš 5 (P), Skall 5 (P),
Paloidze 5 (P)  - Stejskal 9 (1P,2KP), Buryánek 5 (P)
Podobně jako kouč Tatry hovořil po utkání i trenér Dragonu Brno Jiří Šťastný, jehož svěřence převácovala Sparta dílem roje a dílem útočníka Jana  Stibitce, který Brnu položil dvě z celkových pěti pětek. "Je to začátek soutěže, ve které se do semifinále může probojovat každý tým TOP 6," řekl trenér Sparty Petr Michovský, jehož celek vede tabulku, když získal ke čtyřem bodů za výhru ještě jeden bonusový bod za pět položených pětek, což bylo  dokonce o jednu více, než hranice stačící k bonusového příspěvku.

Pilíř Sparty Jiří Skall na snímku s míčem v ruce si také položil pětku (Foto: Petr Skála)

RC Praga Praha - RC Slavia Praha  15:17 (7:12)
Pětky 2:3 * Rozhodovali: Breburda - Štuksa, Borovian
Body: Čížek 10 (1P,1KP,1TK), Fuchs Filip 5 (P) -   Maňák 5 (P), Štandera 5 (P), Michal Jirman 5 (P), Kolář 2 (KP)

Asi nejdramatičtější  utkání kola bylo derby Praga - Slavia, při kterém  domácí tým dlouho vedl 7:5, ale těsně před přestávkou sešívaní, jak se borcům nejstaršího ragbyového klubu v zemi také říká, položili pětku, vedli 12:7 a Pragu hodně rozhodili. Z  územní převahy sice Praga vydolovala jednu pětku, ale to již bylo za stavu 10:17, který domácí ragbisté snížili na konečný výsledek 15:17. "Výhry si velmi považuji, neboť Praga hrálo dobře, jen dala o jednu pětku méně než my," přiznal po utkání kouč Slavie Jan Fojtík, který odehrál na postu mlýnové spojky celé utkání.

Jeden z nenaplněných útoků hráčů Pragy v derby se Slavií (Foto: Petr Skála)

SKÁLA.P.:. : Na ragby od jedenácti do pěti (22. 3. 2011)     Klikni a uvidíš celý článek !!! ...