Vysočanský pohár v ragby zůstal skutečně na Pragovce

Sparta Praha - Praga Praha 32:36 (10:16)
pětky 4:3 * Body: Benda 10, Vokrouhlík 10, Krejčí 7, Tlapák 5 -  Čížek 21, Forst 10, Caldaroni 5 * Rozhodovali: Štuksa, Haitman, Breburda.

Derby Sparta - Praga mělo zvláštní atmosféru, neboť v utkání 2. kola nadstavby ragbyové extraligy TOP 6 nešlo jen o body do tabulky, ale také o Vysočanský pohár, o který oba týmy z Prahy 9 bojují už pátým rokem. Praga obhajující podzimní výhru a Pohár začala zostra. V půli vedla dílem kopáček Petra Čížka a dílem pozorné obrany 16:10.

Probíhala 78. minuta vysoačnského derby  a Sparta v té době ještě stále vedla 32:29. Na tomto snímku byl zastaven sparťanský borec Martinem Šafářem za přihlížení Pavla Syrového (Foto: Petr Skála)

Zvrat nastal až v samotném ávěru. Nejdříve kapitán Pragy Petr Čížek při odkopu trefil do sparťanského hráče a Vojtěch Tlapák tak přišel snadno k pětce, když najednou před sebou a ještě v brankovišti viděl válet se míč. Dvě minutý před koncem za stavu 32:29 prošel kolem pomezní čáry křídelní útočník Pragy Tomáš Forst, pokopl si míč směrem do brankovišě Sparty, kde jej také položil. Praga vyhrála Pohár Prahy 9  a důležité utkání, které oba předsedové Zdeněk Žák (Praga) a Miloš Sluše (Sparta) hodnotili jako dramatocké a líbivé.
"Hráli jsme odpovědně a navíc vyšly všechny kopy Petrovi Čížkovi, který získal pro svůj tým 21 bodů,"  měl jasno po utkání kouč Pragy Eduard Krützner mladší. "Patnáct bodů z trestných kopů  - to byl trest za chyby a přestupky. Praga využila všeho, co se ji naskytlo," posoudil utkání trenér Sparty Petr Michovský.

Slavia Praha - Tatra Smíchov 29:22  (19:17)
pětky 3:3 *
Po minutě ticha za nedávno zesnulého bývalého trenéra obou soupeřů  Jiřího Štětinu začal zápas účastníků  posledního play off Slavie Praha a Tatry Smíchov. Slavia ještě ve 35. minutě vedla 14:3,ale během pěti minut se hra vyrovnala na hřišti i na ukazateli skóre, kde byly  o přestávce číslice v rtomto poměru  19:17. Slavia si nakonec vítězství ubránila.

Souboj o míč v derby Slavia - Tatra (Foto: Petr Skála)

Dragon Brno - RC Mountfield Říčany 8:20 (0:8)
pětky 1:3 *
Středočeši hráli tak, aby neztratili ani bod a to se jim na hřišti brněnského Dragonu sevřeném v drátěném vysokém plotě vydařilo. "Odjíždím z Brna spokojený", přiznal prezident říčanského klubu David Frydrych.

NOVINKY.CZ

SKÁLA,P.: Vysočanský pohár získali ragbisté Pragy (3.4.2011)     Klikni a přečti si celý článek !!!

SKÁLA.P.: Tatra prohrála s Říčany, Praga se Slavií a Dragon se Spartou  (26. 3. 2011)   Klikni a uvidíš celý článek  !!!

SKÁLA.P.:  Na ragby od jedenácti do pěti (22. 3. 2011)     Klikni a uvidíš celý článek !!! ...